Kategoriler
İlham

Hayat, içi çikolata dolu bir kutu gibidir.

Hepimiz çikolata dolu bir kutu veya benzeri bir şeyin içerisinden bir çikolata alıp tadına bakmışızdır. Görünüşü çok güzel gözüken çikolataların lezzeti kimi zaman bizi hayal kırıklığına uğratmıştır. Kimi zamanda görünüşü ilgi çekici olmayan bir çikolatanın lezzetine hayran olduğunuz o anı hatırlayın.

Sanırım hayat işte o içi çikolata dolu bir kutuya benziyor.

Forrest Gump

Yıllar önce izlemiştim Forrest Gump’ı. Tam olarak hatırlamıyorum bile ne zaman izlediğimi. Dün yeniden izledim. Hayata dair bazı benzetmeleri bu sefer izlediğimde daha bir anlamlı geldi.

Şunu fark ettim ayrıca.

Bilgi seviyeniz ya da algı düzeyiniz değiştiğinde daha önceden izlediğiniz ya da okuduğunuz bir şeyi tekrar tükettiğiniz zaman daha öncesinden fark edemediğiniz bazı şeyleri fark ediyorsunuz. Bu oldukça önemli bir husus.

Çıkardığım derse geri dönecek olursak; seçimlerimiz, aldığımız kararlar ve dahası bizi seçeceğimiz o çikolataya götürür aslında. Çünkü, insan bireyselliğini taşıdığı anılardan alır.

Hayat, içinde değişik türde çikolatalarla dolu bir kutu gibidir. Kutunun içine elinizi atınca şansınıza ne çıkacağını bilemezsiniz. Sürprizlerle dolu bu yolculukta, bahtımıza nelerin çıkacağını bilemeyiz, ama sonuçta çikolata çikolatadır, kötüsü ne kadar kötü olabilir ki?

Özgün olabilmek ve isteklerimizin arkasından cesurca gidebilmek oldukça önemli.

Yani şansımızı denemeye korkmadığımızda, kutunun içine elimizi hep daldırdığımızda hayat tatlı geçecektir. Kimi zaman canınız yansa bile.

Lezzetli çikolataların size denk gelmesi dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir