Kategoriler
Üretkenlik

Dikkat ve Odaklanma Neden Önemli ?

Dikkat ve Odaklanma Neden Önemli ? İhsan'ın Notları

Zamanımız oldukça değerli. Yapmak istediğimiz şeyleri gerçekleştirmek için kimi zaman oldukça fazla emek ve zaman harcıyoruz. Peki istediğimiz sonuçları elde edebiliyor muyuz ?  Aslında bu sorunun cevabı üzerine çalıştığımız şeye yoğunlaşma yani odaklanma ile ilgili desem ?  Çünkü üzerine emek harcadığımız bir konu üzerine bir süre sonra ister istemez derinleşiyor ve uzmanlaşıyoruz.  Fakat odaklama kalitemiz bu süreyi doğrudan etkiliyor. Farkında mısınız ?  Peki nasıl kaliteli şekilde odaklanabiliriz ? Dikkat dağıtan unsurları ortadan kaldırarak. Dikkat dağıtan unsurları ortadan kaldırmak için öncelikli olarak dikkatimizin dağıldığının farkında varmalı ve dikkatimizi dağıtan şeyleri tespit etmeliyiz.  Devamında ise aşama aşama dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırarak odaklanma kalitemizi arttırmalıyız.  Zamanında telefonumda bulunan önemli olmayan uygulamaları silerek, önemli olmayan bildirimleri kapatarak odaklanma kalitemi arttırmıştım.  Kıymetli olan zamanımızı etkin kullanmak için neler yapabilirizin üzerine bir çalışma yaptım.  Keyifli dinlemeler. İhsan'ın Notları Takip Edebileceğiniz Platformlar Web Site: https://bit.ly/3xnfaV0 Spotify: https://spoti.fi/3njjXSA Facebook: https://bit.ly/3dtMqBQ Twitter: https://bit.ly/3niidcu Instagram: https://bit.ly/2QC72PD Youtube: https://bit.ly/3tyLnpS E-Bülten: https://bit.ly/3tMdqSZ — Send in a voice message: https://anchor.fm/ihsaninnotlari/message

Zamanımız oldukça değerli. Yapmak istediğimiz şeyleri gerçekleştirmek için kimi zaman oldukça fazla emek ve zaman harcıyoruz. Peki istediğimiz sonuçları elde edebiliyor muyuz ? 

Aslında bu sorunun cevabı üzerine çalıştığımız şeye yoğunlaşma yani odaklanma ile ilgili desem ? 

Çünkü üzerine emek harcadığımız bir konu üzerine bir süre sonra ister istemez derinleşiyor ve uzmanlaşıyoruz. 

Fakat odaklama kalitemiz bu süreyi doğrudan etkiliyor. Farkında mısınız ? 

Peki nasıl kaliteli şekilde odaklanabiliriz ? Dikkat dağıtan unsurları ortadan kaldırarak. Dikkat dağıtan unsurları ortadan kaldırmak için öncelikli olarak dikkatimizin dağıldığının farkında varmalı ve dikkatimizi dağıtan şeyleri tespit etmeliyiz. 

Devamında ise aşama aşama dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırarak odaklanma kalitemizi arttırmalıyız. 

Zamanında telefonumda bulunan önemli olmayan uygulamaları silerek, önemli olmayan bildirimleri kapatarak odaklanma kalitemi arttırmıştım. 

Kıymetli olan zamanımızı etkin kullanmak için neler yapabilirizin üzerine bir çalışma yaptım. 

Keyifli dinlemeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir