Kategoriler
Üretkenlik

Web Site Önerileri

Milyarlarca web sitesi var ve her geçen gün sayıları artıyor.

Arada çok ilginç olanlarına denk geliyorum. Bugün notlarımı karıştırırken bulduğum 3 tane web sitesini paylaşma istiyorum sizinle. Yanlış hatırlamıyorsam Barış Özcan’ın videolarından birisinde bahsediyordu burada bulunan web sitelerinden.

Ben notlarım arasına: “Üretkenlik için kullanmalısın” diye eklemişim.

İlk sitemiz > http://www.gutenberg.org

İçerisinde oldukça fazla e-kitap halinde bulunuyor. Kindle ya da Kobo gibi e-okuyucular içinde hazırlanmış versiyonları var.

İkinci sitemiz > https://mynoise.net

mynoise.net’i oldukça fazla kullanıyorum desem yanlış olmaz. İşimin büyük bir kısmı bilgisayar ile ilgili olduğu için çalışırken daha iyi odaklanmak için müzik dinliyorum. Değişik değişik ortamların ses efektinin bulunduğu bu site bana göre harika. İster yanan bir odunun çıtırtısı ister rüzgar uğultusu… Fon olarak ne dinlemek istediğiniz size kalmış. Hatta seçtiğiniz ortamın ses değişkenlerini mikseri sayesinde özelleştirebiliyorsunuz. İncelemenizi ve kullanmanızı öneririm.

Üçüncü sitemiz ise > https://pointerpointer.com/

Kafa dağıtmak ve eğlenmek için oldukça ideal bir web sitesi. Siteye girdikten sonra mouse’ınızı belirtilen ekran içerisinde bir yere götürüyorsunuz ve sistem ratstgele fotoğraflar ile mouse’ınızın bulunduğu yeri gösteriyor. Fotoğraflar bildiğimiz hayatın içerisinden olduğu için iş daha da ilginç hale geliyor. Bir süre burada aklımı dağıttıktan sonra işime tekrar dönüyorum.

İki ve üç numaralı siteleri oldukça sık kullanıyorum. Oldukça işime yarıyorlar.

Belki ilerleyen zamanlarda bu gönderiyi güncellerim.

Ama şimdilik bu kadar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir